אודות

היוצרת

ורד עותמי היא אמנית רב-תחומית, ייחודית ואוטודידקטית, העוסקת בפיסול וציור בעיסת נייר בטכניקת Papier mâché. עבודותיה מאוד ססגוניות וצבעוניות. היא יוצרת מתוך סקרנות, שמחת חיים, חיפוש והתבוננות אינסופית.

אמנות ה-Papier mâché מחברת שני רבדים אצל ורד: הפן הטכני של אמנות מדויקת וצבעונית, והפן הרגשי של חווית העבודה עם חומר פשוט וזורם. התוצאות הנראות לעין הן מאוד איכותיות, מלאות שמחת חיים וחדווה, ומעוררות התלהבות רבה.

בשנים האחרונות מדריכה ורד ומעבירה סדנאות בעיסת נייר בסטודיו הפסטורלי שלה שבמושב גיאה, אליו מגיעים נשים וגברים מכל רחבי הארץ.

למרות פעילותה הרבה, מוצאת ורד זמן להתנדב בארגונים של פגועי נפש ולהעביר להם סדנאות בעיסת נייר מתוך הבנה שההתעסקות בחומר הזה מאפשרת יצירתיות רבה ויכולת התבטאות גם לכאלה שלא עסקו באמנות מעולם.

החומרים

Papier mâché (בצרפתית-''נייר לעוס'') היא טכניקה עתיקה וזמינה של פיסול בנייר שחזרה בשנים האחרונות למרכז הבמה. לצורך הכנת היצירות משתמשת האמנית בחומר רך וגמיש, הנוצר מערבוב פיסות נייר גרוס עם דבק. התערובת הנוצרת מעובדת לעיסה אשר ניתנת ליצירה מדויקת. את החומר ניתן לצקת לתבניות וליצור קערות וכלים, או לבנות קונסטרוקציה פנימית מחומרים כגון: עץ ובקבוקי פלסטיק ועליהם לפסל עם העיסה. לאחר עיצוב הדגם ויבוש העיסה מתקבל
פסל עמיד וקשיח עליו מציירים וצובעים בצבעי אקריליק וגימור של לכה.

היצירות

יצירותיה של ורד מחולקות לשני סוגים:

  • כלים וקערות שימושיים, כגון קערות למצות, רימונים ועוד. ניתן להשתמש בהם, לשטוף אותם ביד, במים וסבון ולייבש. את הקערות אין להשרות במים.
  • פסלים של חיות ויצורים דמיוניים. הפסלים הצבעוניים בעלי נגיעה אתנית הם תלת-מימדיים והוכנו בגדלים שונים, החל מגובה של 20 ס"מ ועד גובה של 2 מטר (!).

 ליצירת קשר:

טלפון: 050-7600288
אימייל: vered_otmy@walla.com
משק 105
מושב גיאה 79110
 

Copyright © 2009 Vered Otmy -

Created by JDesign